خانه / مقالات / اهداف … رویاهای واقعی
اهداف ... رویاهای واقعی
اهداف ... رویاهای واقعی

اهداف … رویاهای واقعی

رویاهای واقعی ما همان اهداف ما هستند

توسط Madisyn Taylor

این موضوع بسیار حیاتی است که  فقط به جای  خیال بافی در مورد اهداف در زندگی اقدام صورت گیرد.

خواسته های ما به عنوان سوخت عمل می کنند، ما را به سوی افق های جدید سوق میدهند. بدون هیچ هدفی برای تلاش کردن، ما دچار رکود می شویم و فقط به تمایلات خود بسنده می کنیم زیرا مطمئن نیستیم که  بعد از آن چه باید بکنیم. اهداف، رویاهایی هستند که ما خواهان آن هستیم برای آنها کار کنیم. هنگامی که مجموعه اهدافی را مشخص می کنیم، مسئولیت زندگی مان را بر عهده میگیریم و انتخاب می کنیم از صمیم قلب خود را به آرمان های مان اختصاص دهیم. حتی اگر تنها کوچکترین گام به سوی دستیابی به اهداف برداریم، بسیار مهم است در اینصورت به طور فعال دنبال اهداف خود خواهیم بود و در مورد آنها فقط خیال بافی نکرده ایم. داشتن اهداف باعث می شود ما احساس خوبی داشته باشیم چون باعث اضافه شدن قصد و جهت دهی به زندگی مان می شود.

هنگامی که تلاش می کنید برای رسیدن به اهداف روشن و قابل سنجش، انتخاب و اعمال شما برپایه مفهوم جدیدی شکل می گیرد. آگاهانه ایجاد کردن اهداف خود می تواند کمک به اطمینان حاصل شود موفقیتی که به دنبال آن هستید، قابل دسترسی است و برای شما مفید واقع میشود.  طرح شما باید قابل تصور، ملموس و قابل اندازه گیری باشد.  اگر نمی توانید هدف خود را در جزئیات بزرگ تجسم کنید و یا باور نکنید که شما می توانید آنها را درک کنید، ممکن است به این نتیجه برسید که داشتن تعهد در برابر اهداف خود و انجام اقدامات لازم برای رسیدن به آنها مشکل است. مطمئن شوید که اهداف شما پتانسیل این را دارند که از نظر احساسی رضایت بخش باشند. حتی ممکن است بخواهید آنها را بنویسید .قرار دادن اهداف در قالب کلمات موجب می شود قصد خود را در ذهن تازه نگه دارید و موجب یادآوری هدف می شود. همانطور که درجهت تحقق بخشیدن به اهداف حرکت میکنید، هر گامی که به جلو برمیدارید به خود یک پاداش دهید به طوری که انگیزه ای برای ادامه داشته باشید.  اگر خود را در یک شیار گیر می بینید، به بررسی راه هایی که می توانید استراتژی خود را تجدید نظر کنید، بپردازید به طوری که طرح شما مفید واقع شود.

در ایجاد اهداف، شما آینده خود را بوسیله ترسیم سرنوشت خلق می کنید. زمانیکه اهداف خود را بواسطه عقل و قلب انتخاب می کنید، اولین گام در تجلی آنچه می خواهید، برداشته اید. با دستیابی به اهداف دیگر، آرزوهای خود را تحقق می بخشید.

منبع:

Goals A Concrete Dream

 

مقاله پیشنهادی

تمجید

رفتاری صادقانه داشته باشید: قدرت تمجید صادقانه

باهم ببینیم چطور داشتن رفتار صادقانه موجب ایجاد تفاوت می‌شود. سناریو زیر را در نظر ...

یک نظر

  1. فوق العاده بود . یک دنیا تشکر و سپاس .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *