خانه / مقالات / پاسخ دادن به این پرسش موفقیت بیشتری را برای شما حاصل می‌آورد
موفقیت

پاسخ دادن به این پرسش موفقیت بیشتری را برای شما حاصل می‌آورد

دلیلی برای اینکه اغلب مردم از این پرسش متنفر هستند، وجود دارد. اما احتمالاً آنچه شما فکر می‌کنید نیست.

بزرگ‌ترین ضعف شما چیست؟

حقیقت این است که به‌طور نسبی افراد بسیار کمی هستند که به این پرسش به‌طور مؤثر پاسخ می‌دهد – برخلاف اینکه پاسخ دادن به این پرسش یک تجربه یادگیری غیرقابل ارزش‌گذاری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

ممکن است به این پرسش در چارچوب یک مصاحبه استخدام بیندیشید، که بسیاری به‌عنوان بدترین پرسش و جستجو از آن یاد می‌کنند. می‌پرسید که دلیلش چیست؟ چون بسیاری تصور می‌کنند که این بخشی از بازی بی‌نتیجه موش و گربه است که برخی از مصاحبه‌کنندگان آغاز می‌کنند و در عمل از ادامه دادن اطلاعات موثق و قابل قبولی هم از شخصیت داوطلب استخدام به دست نمی‌آورند.

اما درواقع این حرف اصلاً درست نیست.

دلیل واقعی که بسیاری از طرح این پرسش و پاسخ دادن به آن متنفر هستند این است که آن‌ها تاکنون هیچ زمانی را برای تجزیه‌وتحلیل صرف نکرده‌اند و راهی برای ارتقاء و بهبود خود پیدا نکرده‌اند. هر کس ضعف‌هایی دارد، اما تا زمانی که این ضعف‌ها را پیدا نکرده و نشناسیم، قادر به بهبود وضعیت خودمان نیستیم.

برای اینکه بتوانیم صادقانه به بزرگ‌ترین ضعف خودمان اعتراف کنیم، نیاز به توانایی خود اندیشی و بازنگری در عملکرد خود داریم، باید بتوانیم به‌صورت انتقادی فکر کنیم. این کار نیازمند بینش، بصیرت، درون‌بینی و دل‌وجرئت است. این درست است که اکنون یک جستجوگر شغلی هستید که در جلسه محاسبه استخدام شرکت رؤیایی خودتان قرارگرفته‌اید، یا شاید هم کارآفرینی هستید که در حال اداره و مدیریت کسب‌وکار خودش است.

 موفقیت

 

چطور به‌صورت مؤثر به آن پاسخ دهیم

هیچ پاسخ خلاصه و آماده‌ای برای این پرسش وجود ندارد؛ کلید اصلی در اندیشیدن به این پرسش است.

از خودتان بپرسید:

– درگذشته با چه مشکلات عدیده‌ای درگیر بوده‌ام و چه چیزهایی از آن‌ها آموختم؟

– چطور موجب بهتر شدن و رشد و ارتقاء خودم شدم؟

– چطور می‌توانم بر این ضعف خودم فائق بیایم؟ یا اگر این یک ضعف شخصیتی به‌حساب می‌آید: چطور می‌توانم با مبارزه با آن ادامه دهم؟

درخواست از دیگران برای دادن بازخورد صادقانه به شما نیز در مواردی مؤثر واقع‌شده است؛ البته باید توجه کرد که انجام تک‌به‌تک این موارد نیاز به‌صرف زمان و ملاحظه و خود اندیشی دارد.

در این رابطه مثالی از خودم برای شما می‌آورم. چندی پیش به این نتیجه رسیدم که یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف من علاقه بیش‌ازحد من به آشتی دادن و حافظ صلح بودن است. من تمایل بسیار زیادی به مهربانی بیش‌ازحد دارم. این درواقع یک ضعف بزرگ برای یک فرد در جایگاه رهبر یک تیم به‌حساب می‌آید، خصوصاً رهبری که باید اغلب به دیگران چیزی را که نیاز به شنیدن آن دارند، به‌جای چیزی که می‌خواهند بشنوند گوشزد کند. این خصوصیات از جنبه‌های دیگری هم به من ضربه زده است – از اتاق مذاکره گرفته تا عادت پذیرش بیش‌ازحد مسئولیت.

اما از زمان پی بردن به این چالش بزرگ در درون خودم، تغییراتی را در رفتار خودم ایجاد کرده‌ام. به‌عنوان‌مثال، اغلب پیش از ارائه هرگونه انتقاد سازنده به‌طور کامل تمرین کرده و خودم را آماده می‌کنم. گاهی اوقات حتی ارائه خودم را با صدای بلند تمرین می‌کند، درنتیجه به‌راحتی و با صدای بلند قادر به صحبت کردن هستم. (این رویه را پیش از انجام دادن یک مذاکره مهم هم طی می‌کنم.)

البته باوجوداینکه هنوز از کمک کردن به دیگران لذت می‌برم و خودم را از این لذت محروم نکرده‌ام، اما یاد گرفته‌ام که در موارد ضروری به این میل درونی “نه” بگویم.

این کار به خود اندیشی و بازخوردهای بسیار زیادی از طرف دیگران نیاز داشت تا انگیزه رشد و بهبود پیدا کنم و البته خودم هم تمایل بسیار زیادی به مبارزه در این راه داشتم، اما نتایج کسب‌شده ارزش این زحمت‌ها و سختی‌ها را داشت.

 

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

خواه در پی یافتن یک شغل جدید باشید یا اینکه خودتان رئیس خودتان هستید، به یاد داشته باشید که تنها شخصی که از پی بردن به بزرگ‌ترین ضعف شما می‌تواند بیشترین منفعت را کسب کند – فقط و فقط خودتان هستید.

حتی اگر به این پرسش برای هیچ‌کس پاسخ ندهید، حتماً و حتماً خودتان و برای دل خودتان به آن پاسخ دهید.

خوب، حالا بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف شما چیست؟

منبع: https://goo.gl/mSkBTs

مقاله پیشنهادی

تمجید

رفتاری صادقانه داشته باشید: قدرت تمجید صادقانه

باهم ببینیم چطور داشتن رفتار صادقانه موجب ایجاد تفاوت می‌شود. سناریو زیر را در نظر ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *