مقالات

ممانعت از بخشش میتواند برای شما بهای سنگینی به همراه داشته باشد

بخشش

به نظر می‌رسد رها کردن مسائل و عدم تلاش برای کنترل کردن آن مزایای بسیار بیشتری نسبت به چیزی که تصور می‌کنید دارد. همه ما ممکن است گاه و بی گاه از فرد یا کسی ناراحت شویم – اما زمانی که می‌بخشیم، اغلب احساس بسیار بهتری نسبت به خودمان پیدا می‌کنیم. چنان‌که حتی تحقیقات بسیار زیادی هم در این زمینه انجام‌شده که ثابت می‌کند بخشش به‌شدت موجب بهبود وضعیت فیزیکی ما هم می‌شود.

ادامه مطلب »

صفت خوب و رایگانی که همه کارکنان سازمانی در آرزوی آن هستند – بخش دوم و پایانی

Company Perk (1)

شنبه گذشته از صفت خوبی گفتیم که همه کارکنان سازمانی در آرزوی داشتن آن هستند و (البته که این صفت خوب هم رایگان است)، و از مزایای داشتن آن به یک مورد هم اشاره کردیم، در این مطلب قصد داریم به دو مورد دیگر از این مزایا اشاره کنیم:

ادامه مطلب »

همه از شیوه ارائه بازخورد شما متنفرند، راه صحیح آن این است

بازخورد

در منابع علمی اغلب شیوه‌ای برای ارائه بازخورد معرفی می‌شود، تحت عنوان بازخورد ساندویچی که البته اکثر مردم از آن متنفرند. پس چرا افراد بسیار زیادی همچنان بدون توجه از آن استفاده می‌کنند؟ سؤال: شیوه موردنظر و موردپسند شما برای ارائه بازخورد چیست؟

ادامه مطلب »

رفتاری صادقانه داشته باشید: قدرت تمجید صادقانه

تمجید

باهم ببینیم چطور داشتن رفتار صادقانه موجب ایجاد تفاوت می‌شود. سناریو زیر را در نظر بگیرید: ماه‌های متمادی بر روی یک پروژه بزرگ زحمت‌کشیده‌اید و رنج‌برده‌اید. مشتری شما هم، فردی بسیار سخت‌گیر و ناسپاس است. به‌سختی کارکرده‌اید، اما نتایج مورد انتظار را کسب نکرده‌اید. فقط می‌خواهید هر چه زودتر این پروژه تمام شود و کار دیگری را آغاز کنید.

ادامه مطلب »

صفت خوب و رایگانی که همه کارکنان سازمانی در آرزوی آن هستند – بخش اول

Company Perk (3)

این موضوع که چه چیزی موجب شکل‌گیری یک فرهنگ بسیار قوی در یک شرکت می‌شود، موضوعی بسیار پیچیده است، اما این موضوع درواقع با یک رفتار بسیار ساده آغاز می‌شود که در این مطلب به آن اشاره می‌کنم. تابستان سال 2000 بود و من هم داشتم زندگی خودم را می‌کردم. تازه‌وارد دهه دوم زندگی خودم شده بودم و در مرکز شهر نیویورک در یک موسسه غیرانتفاعی فعالیت می‌کردم و در آنجا مسئول سرپرست یک تیم کوچک بودم. من شغل خودم را دوست داشتم، نیویورک را دوست داشتم. زندگی خیلی خوبی بود.

ادامه مطلب »

هفت راهکار کاربردی برای بهتر گوش دادن و بیشتر آموختن

bettre listening and learning (2)

همه مردم‌ دوست دارند که بهتر و بیشتر گوش کنند، اما چگونه؟ در این مطلب با 7 راهکار کاربردی و مفید آشنا می‌شویم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید منافع بیشتری از ارتباطات روزمره خود کسب کنید.

ادامه مطلب »

15 نشانه مبنی بر بالا بودن هوش هیجانی شما (که متوجه آن‌ها نیستید) – بخش پایانی

هوش هیجانی

در شنبه هفته گذشته قسمت اول از مطلبی را برای شما منتشر کردم که اشاره داشت به نشانه های مختلف در رفتار انسانی با سطح بالایی از هوش هیجانی که البته شاید بسیاری از ما به آنها هیچ توجهی نشان ندهیم و تعدادی از این نشانه ها را معرفی کردم. امیدوارم که حتما آن را خوانده باشید. امروز قصد دارم در قسمت دوم بقیه این نشانه های مبنی بر هوش هیجانی بالا را برای شما معرفی کنم.

ادامه مطلب »

یک ویژگی کلیدی که تمام رهبران بزرگ آن را در اشتراک دارند

رهبران

در این مطلب کارشناس حوزه رهبری سازمانی، نایجل گرین، رویکرد منحصربه‌فرد و تعیین‌کننده را مطرح می‌کند که رهبران خوب را از رهبران بزرگ متمایز می‌کند. خواه مدیر و مالک یک کسب‌وکار انفرادی باشید یا مدیر یکی از 500 شرکت برتر فهرست مجله فورچون باشید، رهبری مهارتی است که شما بدون بهره‌مندی از آن قادر به ادامه کار نیستید.

ادامه مطلب »

پاسخ دادن به این پرسش موفقیت بیشتری را برای شما حاصل می‌آورد

موفقیت

دلیلی برای اینکه اغلب مردم از این پرسش متنفر هستند، وجود دارد. اما احتمالاً آنچه شما فکر می‌کنید نیست. بزرگ‌ترین ضعف شما چیست؟ حقیقت این است که به‌طور نسبی افراد بسیار کمی هستند که به این پرسش به‌طور مؤثر پاسخ می‌دهد – برخلاف اینکه پاسخ دادن به این پرسش یک تجربه یادگیری غیرقابل ارزش‌گذاری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

ادامه مطلب »

15 نشانه مبنی بر بالا بودن هوش هیجانی شما (که البته متوجه آن‌ها نیستید) – بخش اول

هوش هیجانی

این مقاله را مطالعه کنید و ببینید چه تعداد از این نشانه‌ها توصیف‌کننده شما هستند. از دست دادن کنترل و مدیریت هیجانات کاری بس ساده بوده و در کسری از ثانیه ممکن است حادث شود. به همین دلیل است که حوزه هوش هیجانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. توانایی شناخت و تشخیص هیجانات (در خود و دیگران)، به‌منظور درک تأثیر قدرتمند آن‌ها و استفاده از اطلاعات به‌دست‌آمده جهت هدایت طرز فکر و رفتار به‌شدت می‌تواند شانس دستیابی شما به اهداف خودتان را افزایش دهد.

ادامه مطلب »

مطالعه موردی : چگونه دو کلمه ساده می‌توانست آنها را از شکایت در امان دارد

67_detail

و البته چگونه همین دو کلمه ساده می‌تواند بسیاری از روابط شمارا نجات داده و حفظ کند. باور کنید به زبان آوردن این دو کلمه بسیار ساده است – و البته از نگاهی دیگر به زبان آوردن آن بسیار سخت و دشوار است. اگر به‌عنوان یک بیمار در بیمارستانی بستری می‌شدید و جراح به‌اشتباه یکی از اعضای بدن شمارا خارج می‌کرد، چه عکس‌العملی از خود نشان می‌دادید؟

ادامه مطلب »

این هشتاد و یک پرسش به شما در افزایش هوش هیجانی کمک می‌کند – بخش سوم و پایانی

هوش هیجانی

از دو هفته پیش با استناد به اینکه “ارتقاء هوش هیجانی با طرح پرسش‌های درست، در زمان‌های درست شروع می‌شود” انتشار مجموعه ای از پرسش ها را آغاز کرده ایم که تاکنون60 پرسش از مجموع 81 پرسش کارگشا را در این رابطه برای شما خوبان منتشر کردیم که امروز انتشار بخش پایانی آن را پی می گیریم:

ادامه مطلب »

فرزندانی با هوش هیجانی بالا می خواهید؟ 5 مرحله زیر را از نظر یک کارشناس این حوزه دنبال کنید

هوش هیجانی

یادگیری شناسایی و مدیریت هیجانات خودمان یک تلاش مادام‌العمر است، تلاشی که می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای ما به همراه داشته باشد و من برای سالیان متمادی سعی کرده ام دانشجویی در حوزه آن چیزی باشم که اکنون تحت عنوان هوش هیجانی از آن نام می برند. اما به عنوان پدر دو فرزند همیشه سوالی در ذهنم بوده و آن اینکه: چگونه می‌توانم به فرزندان خودم کمک کنم تا هوش هیجانی خودشان را توسعه دهند؟ در این رابطه از مطالب و آموزش‌های یکی از کارشناسان خبره در این زمینه، به نام دِنیس دَنیلز، نویسنده و کارشناس استفاده بسیار زیادی ...

ادامه مطلب »

این خصوصیت کلید رهبری عالی و موفق است (نکته: آنچه که تصور می‌کنید، نیست)

رهبری

خیلی‌ها از این خصوصیت تحت عنوان یک ضعف یاد می‌کنند، اما در واقع می‌تواند بهترین نقطه قوت شما باشد. در حوزه کسب و کار، اغلب افرادی که شایسته توجه هستند، افرادی خود–پیش برنده هستند. به این معنا که خودشان موجب انگیزش و رشد خودشان می‌شوند، خودشان را به عنوان داستان یک موفقیت خود ساخته در نظر می‌گیرند و همواره به دستاوردهای خود افتخار می‌کنند. برای همه ما یک نفر وجود داشته که از وی چیزهایی را یاد گرفته‌ایم و همه ما هم گاهی به کمک نیاز داریم. بزرگترین رهبران آنهایی هستند که به یادگیری از دیگران ادامه می‌دهند و همچنین ...

ادامه مطلب »