خانه / مقالات / چطور میتوان از شکست به نفع خود استفاده کرد
victorious2

چطور میتوان از شکست به نفع خود استفاده کرد

از شکست به نفع خود بهره ببرید

یکی از بزرگترین موانع برای موفقیت، ترس از شکست است. ترس از شکست بدتر از خود شکست است زیرا شما را محکوم به زندگی در عامل تحقق یافته می کند.

واکنش موفقیت آمیز به شکست در نگرشتان اهمیت دارد. در یک مطالعه که اخیرا در مجله روانشناسی تجربی اجتماعی منتشر شده، محققان دریافتند که موفقیت از تمرکز بر نتایج بدست می آید (آنچه شما امید به دستیابی آن دارید)، نه تمرکز بر روی شکست. افرادی که این کار را انجام می دهند و به جای تمرکز بر روی اهداف، به شکست، تمرکز می کنند به مراتب بیشتر از کسانی که خوش بینانه بر روی اهداف خود متمرکز شده اند، اغوا شده اند.
“موفقیت سکندری از شکست به شکست بدون از دست دادن شور و شوق.” چرچیل -Winston
این موضوع نسبتا آسان و شهودی به نظر می رسد اما هنگامیکه عواقب شکست شدید هستند، اینکار بسیار مشکل است. پژوهشگران همچنین دریافتند که بازخورد مثبت، شانس موفقیت افراد را به دلیل خوشبینی که در زمان تمرکز بر روی اهداف تجربه شده را افزایش می دهد.
مردمی که تاریخ را ساختند، نوآوران واقعی- یک قدم بیشتر برداشتند و به شکست به عنوان قدم سنگی به موفقیت می نگریستند. توماس ادیسون به عنوان یک مثال بزرگ است. او هزار بار امتحان کرد تا یک چراغ برق کار کرد. زمانیکه شخصی از او پرسید هزار بار شکست چه احساسی داشت، او پاسخ داد: ” من هزار بار شکست نخوردم.” چراغ برق اختراعی بود با هزار مرحله.
این نگرش است که موفقیت ها را از شکست ها جدا می کند. توماس ادیسون تنها اینگونه نیست. مقاله جی کی رولینگ برای هری پاتر تنها پس از آنکه که دوازده ناشر آن را تکذیب کردند، تنها یک پیشرفت اسمی تلقی شد. اپرا وینفری کار خود را به عنوان یک گوینده اخبار بالتیمور بدلیل درگیر شدن احساسی زیاد در داستانهایش شغل خود را از دست داد. کیفیتی که به نام تجاری او تبدیل شد. هنری فورد حامیان مالی خود را دو بار قبل از اینکه او قادر به تولید یک نمونه اولیه از یک

خودرو باشد، از دست داد. این فهرست همچنان ادامه دارد.
“اگر شما فکر می کنید که می توانید کاری را انجام دهید و یا فکر می کنید نمی توانید کاری انجام دهید، حق با شماست.” -Henry فورد
بنابراین، تفاوت افرادی که اجازه میدهند شکست آنها را از مسیر بیرون کند و افرادی که از شکست به نفع خود استفاده میکنند، چیست؟ بعضی از این شکستها به عمل شما بستگی دارد و بقیه به نحوه فکر کردن شما. اقداماتی که با توجه به تواناییتان در مقابل شکست می کنید، حایز اهمیت است، آنها پیامدهای عظیمی هستند برای نشان دادن اینکه دیگران شما و اشتباهاتتان را چطور می بینند. پنج اقدام وجود دارد که شما باید بعد از شکست انجام دهید که شما را در آینده قادر به

موفق شدن می سازد و موجب میشود دیگران با وجود شکست تان شما را مثبت ببینند.
خبرهای بد خود را نقض کنید. اگر شما مرتکب اشتباه شده اید، انگشتتان را به سوی خود نگیرید و امیدوار نباشیدکه هیچ کس متوجه نخواهد شد، چرا که متوجه شدن دیگران اجتناب ناپذیر است. هنگامی که شخص دیگری به شکست شما اشاره می کند، یک شکست به دو شکست تبدیل می شود. اگر شما ساکت باشید، مردم تعجب می کنند که چرا چیزی که می گویند نیست. و این احتمال وجود دارد که آنها این را به بزدلی و جهل شما نسبت دهند.
یک توضیح ارایه دهید ولی بهانه نیاورید. قبول کردن اشتباهاتتان در حقیقت وسعت دیدتان را افزایش می دهد. این نشان از اعتماد به نفس، مسئولیت پذیری، و صداقت شماست. فقط مطمئن شوید که به حقایق چسپیده اید. “ما حساب را از دست داده ایم به این دلیل که من فرصت را از دست داده ام” این یک دلیل است. “ما حساب را از دست داده ایم بدلیل اینکه سگ من همه آخر هفته را مریض بود و این موضوع باعث شد من فرصت را از دست بدهم” اما این یک بهانه است.
برای درست کردن همه چیز یک برنامه داشته باشید. پذیرفتن اشتباه یک چیز است، اما شما نمی توانید به آن خاتمه دهید . آنچه شما بعد از آن انجام می دهید بسیار مهم است. به جای توقف و انتظار برای اینکه شخص دیگری آشفتگی در کارتان را مرتب کند، خود شما راه حل هایی ارایه دهید. و حتی بهتر است اگر بتوانید به رییس خود یا شخص دیگری مراحل مخصوص را که در جهت جبران همه چیز در نظر دارید ،بگویید.
یک طرح برای پیشگیری داشته باشید. علاوه بر داشتن یک برنامه برای رفع همه چیز، همچنین باید یک برنامه برای چگونگی اجتناب از همان اشتباه در آینده داشته باشید. که بهترین راه برای اطمینان بخشیدن به مردم است که چیزهای خوبی از شکستهایتان بیرون خواهد آمد.
به عقب بر گردید. این مهم است که شما اجازه ندهید که شکست شما را ترسو کند. این طرز فکر یست که شما را میمکد در و هر زمانی که لغزش داشته باشید شما را ضعیف می کند. وقت کافی برای درس گرفتن از شکستهایتان بگذارید، و به محض اینکه اینکار را انجام دادید مستقیم به آن موقعیت برگردید و دوباره امتحان کنید. انتظار کشیدن، تنها احساسات بد را افزایش میدهد و شانس از دست دادن اعصابتان را افزایش می دهد.
نگرش نگرش شما به هنگام مواجهه با شکست، نسبت به اعمال شما را در آن شرایط مهم تر است. استفاده از شکست به نفع خود نیاز به انعطاف پذیری و قدرت ذهنی دارد، و هر دو نشانه های هوش هیجانی است. هنگامی که شکست می خورید، سه نگرش برای بقا وجود دارد.
چشم انداز چشم انداز مهم ترین عامل فایق آمدن بر شکست است. افرادی که در بازگشت پس از شکست مهارت دارند، به احتمال زیاد به سرزنش شکست میپردازند کاری که خود انجام داده اند- مسیر اشتباه در عمل و یا نظارت یک خاص و نه چیزی که آنها هستند. افرادی که در فایق آمدن بر شکست توانایی ندارند، تمایل به سرزنش شکست در تنبلی خود دارند، فقدان اطلاعات، و یا برخی خصوصیات شخصی دیگر، که نشان میدهد آنها هیچ کنترلی بر اوضاع نداشته اند. که باعث می شود آنها مستعد برای جلوگیری از ریسک پذیری در آینده باشند.
خوش بینی خوش بینی یکی دیگر از ویژگی افرادی است که بعد از شکست احیا شده اند. یک مطالعه بریتانیا از 576 کارآفرینان سریال دریافتند که از آنها خیلی بیشتر احتمال میرود که موفق شوند نسبت به کارآفرینانی که پس از اولین شکست خود صحنه را ترک کردند و متوقف شدند. . حس خوش بینی چیزی است که مردم به احساس شکست بعنوان یک وضعیت دائمی مینگرند، در عوض، آنها تمایل دارند که به شکست بعنوان یک بلوک ساختمان برای موفقیت نهایی بدلیل تجربه هایی که بدست

آورده اند، بنگرند.
مداومت خوش بینی احساس مثبت است. تداوم چیزی است که شما با کمک خوش بینی انجام میدهید. این خوش بینی در عمل است. هنگامی که هر کس دیگری می گوید: “بس است” و تصمیم به ترک و رفتن به خانه میگیرد، افراد مقاوم از شکست بهره می برند و ادامه می دهند. افراد مقاوم خاص هستند زیرا خوش بینی آنها هرگز نمیمیرد.این موضوع باعث بزرگی آنها میشود و موجب پیشرفت بواسطه شکست هایشان میشود.
انجام این اعمال در کنار یکدیگر
شکست محصولی است از دیدگاه شما. چیزی که یک نفر ممکن است آن را شکست عظیم تلقی کند، فرد دیگری آن را بعوان یک عقب نشینی جزیی می ببیند. زیبایی اینجاست که شما به شکست چگونه نگاه میکنید بطوریکه میتوانید از آن در جهت بهتر شدن، استفاده نمایید.

شما چگونه با شکست برخورد می کنید؟ لطفا نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع :

How To Use Failure To Your Advantage

مقاله پیشنهادی

تمجید

رفتاری صادقانه داشته باشید: قدرت تمجید صادقانه

باهم ببینیم چطور داشتن رفتار صادقانه موجب ایجاد تفاوت می‌شود. سناریو زیر را در نظر ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *