خانه / مقالات / یک ویژگی کلیدی که تمام رهبران بزرگ آن را در اشتراک دارند
رهبران

یک ویژگی کلیدی که تمام رهبران بزرگ آن را در اشتراک دارند

در این مطلب کارشناس حوزه رهبری سازمانی، نایجل گرین، رویکرد منحصربه‌فرد و تعیین‌کننده را مطرح می‌کند که رهبران خوب را از رهبران بزرگ متمایز می‌کند.

خواه مدیر و مالک یک کسب‌وکار انفرادی باشید یا مدیر یکی از 500 شرکت برتر فهرست مجله فورچون باشید، رهبری مهارتی است که شما بدون بهره‌مندی از آن قادر به ادامه کار نیستید.

اگر می‌خواهید حرفه تخصصی و شرکت خود را پیش ببرید، باید به‌خوبی بدانید که چطور باید خودتان و دیگر افراد موجود در اطراف خودتان را رهبری کنید.

نایجل گرین مشاور و مربی درزمینهٔ رشد کسب‌وکار، مدیرعامل سابق مجموعه StoryBrand است که درواقع به مشتریان مختلفی از قبیل برند Pantene، Intel و Berkshire مشاوره‌های زیادی را درزمینهٔ توسعه و رشد کسب‌وکار خودشان ارائه داده است و البته قبل از همکاری در این شرکت، مشاور یک شرکت بهداشتی بوده که موفق به افزایش درآمد آن از 94 میلیون دلار به 350 میلیون دلار در طی 36 ماه شده است.

ازنظر وی چیزی که تعیین‌کننده یک رهبر خوب و اثرگذار است، درواقع چیزی نیست که شما آن را تحت عنوان ویژگی اثرگذار می‌دانید. وی می‌گوید: “رهبران لزوماً کاریزماتیک نیستند. آن‌ها لزوماً افرادی ساکت نیستند. یک ویژگی و خصوصیت شخصیتی ثابت وجود ندارد که شانس بهتری در رهبری کردن دیگران به یک رهبر بدهد.”

“آن‌ها به‌طور شهودی و مستقیم برونگرا نیستند و البته درون‌گرا هم نیستند. به‌طور کل می‌توان گفت از بین تمام خصوصیات و ویژگی‌های یک رهبر، نمی‌توان یک ویژگی شخصیتی ثابت را به‌عنوان مهم‌ترین ویژگی معرفی کرد.”

و این مورد اخیر به‌خوبی نشان می‌دهد که رهبری مهارتی قابل یادگیری است.

بااین‌وجود  نایجل گرین اعتقاد دارد که یک عامل تمایز مشخص در تمام رهبران بزرگ وجود دارد و آن‌هم چیزی نیست جز عادات و کارهای روزمره آن‌ها.

 

Nigel2

 

“هر رهبری که قصد مطالعه و بررسی وی را داشته باشید، به راحتی می‌توان از طریق تشریح و بررسی مختصر عادات و آداب وی به خصوصیات او پی برد. رهبران عمدتا موجودات قابل پیش‌بینی هستند، — به قول تونی رابینز، شما همان کسی هستید که به‌طور مداوم انجام می‌دهید. – و حقیقتا اظهار نظر درستی است. رهبران استوار و ثابت قدم و قابل پیش‌بینی هستند.”

عادات و رفتار روزانه شما که آن‌ها را همواره تکرار می‌کنید و برنامه‌هایی که تعیین می‌کنید؛ همه و همه دارای اهمیت هستند. خواه فردی باشید که هر روز صبح زود از خواب بیدار می‌شوید یا تا دیر وقت به انجام کارهای خود مشغول هستید، این استمرار و ثابت قدم بودن شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است – خصوصا زمانی که نوبت به شکل دادن به عادتی مبنی بر کنشگر بودن (فعال بودن) درزمینهٔ کسب‌وکار خودتان می‌شود.

گرین در این رابطه می‌گوید: “رهبران عمدتا اولویت خاصی برای زمان خودشان که خارج از حوزه کسب‌وکار قرار دارد، قائل می‌شوند. آن‌ها تمام روز خود را صرف رسیدگی کردن و پاسخ دادن به مشکلاتی که به‌سوی آن‌ها سرازیر می‌شود، نمی‌کنند. آن‌ها نسبت به مسائل بسیار فعال و کنش گر هستند. زمانی را با خود خلوت می‌کنند و به این می اندیشند که چطور می‌توانم بهتر شوم؟ چگونه باید فکر خودم را از کسب‌وکار و فعالیت کاری خارج کنم؟”

 

موفقیت یک عادت است

نایجل گرین در زندگی شخصی خودش برای 5 حوزه کلیدی ارزش و اولویت خاصی قائل است: ایمان، خانواده، تحصیل و مطالعه، تناسب‌اندام و امور مالی.

وی رشد دادن و تمرین رشد دادن خودش در هر یک از حوزه های کلیدی مشخص‌شده در بالا را برای خودش به یک عادت تبدیل کرده است و سپس در پایان هر هفته جلسه‌ای را با خودش برگزار می‌کند تا میزان پیشرفت خود در هر یک از این زمینه‌ها را بررسی کند.

“پس در روز جمعه جلسه‌ای خصوصی با خودم دارم . . . و به بازبینی عملکرد خودم می‌پردازم. در روز جمعه مشخص می‌کنم که در هفته آینده چه مقدار زمان باید برای هر یک از این حوزه های کلیدی صرف کنم و هر یک از آن‌ها را بر روی تقویم خودم به‌صورت رنگی مشخص می‌کنم.”

“سپس در روز جمعه بعدی که مجددا با خودم جلسه‌ای دارم، به بررسی این موارد پرداخته و با خودم می‌گویم، آیا این کارها را انجام دادم؟ آیا زمان کافی به خانواده خودم اختصاص دادم؟ آیا به تعداد دفعاتی که مشخص کرده بودم به تمرین و ورزش پرداختم؟ آیا مطالعه مشخص‌شده را انجام دادم؟ آیا به کلیسا رفتم؟ آیا اصلا زمانی را برای پروژه بزرگ خودم در شرکت صرف کردم؟ سپس اقدام به یک ارزیابی کامل می‌کنم. این عادتی است که به شدت برای من مفید واقع‌شده است.”

چه این شیوه را دوست داشته باشید یا از آن نفرت داشته باشید در این مورد حق با نایجل گرین است – این عادات و رویه‌های سالم ما هستند که منجر به موفقیت حرفه‌ای و شخصی ما می‌شوند.

منبع: https://goo.gl/H2nbE5

مقاله پیشنهادی

تمجید

رفتاری صادقانه داشته باشید: قدرت تمجید صادقانه

باهم ببینیم چطور داشتن رفتار صادقانه موجب ایجاد تفاوت می‌شود. سناریو زیر را در نظر ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *